4. OTVORENO PRVENSTVO TENISKOG KLUBA NOVIGRAD DO 12 GODINA

Dana 18.10.2008. PREMA KALENDARU TENISKOG SAVEZA ISTARSKE ŽUPANIJE

Po vrlo  lijepom danu za ovo doba godine održano je  otvoreno prvenstvo teniskog kluba Novigrad do 12 godina  na igralištima kluba.
Prijavilo se 6 dječaka i 6 djevojčice iz 3 kluba naše županije uz pratnju svojih roditelja i trenera. U odnosu na prošlu godinu prijavilo se 2 dječaka više i 2 djevojčice više.
Vrlo je bitno spomenuti da se ovi turniri organiziraju u suradnji sa Teniskim savezom istarske županije kojima je cilj da djeca koja nisu registrirani takmičari imaju prilike se odmjeriti međusobno i možda potaknu nekoga da se počme stvarno takmičiti.
Igralo se po takozvanom švicarskom sistemu na vrijeme i rezultat ,tako da je svaki igrač odigrao 4 meča. Ovaj način takmičenja preporučamo svim klubovima iz slijedećih razloga :
1. Svako dijete igra isti broj mečeva i dovoljno dugo da može zaista biti zadovoljan
2. Turnir se odigra u jednome danu i nema ponovnih dolazaka
3. Sva djeca su prisutna od početka do kraja turnira što daje puno bolju atmosferu tjekom turnira
4. Prilikom proglašenja pobjednika sva su djeca prisutna
5. Nema sretnih i nesretnih pobjednika ili gubitnika  radi žrijeba
6. Svaki meč je trajao 35 minuta  ako bi bilo manje djece trajao bi duže , vrijeme se može točno tempirati prema broju učesnika turnira , broju igrališta , i  dužini trajanja samoga turnira, a treba se voditi računa i o umoru djece jer mogli bi otprilike ovako podjeliti vrijeme igranja ( djeca do 12 godina –ukupno vrijeme igranja po djetetu max. 2,5 sati,  do 14 god,--max. 3 sata, do 16 godina—max. 3,5 sati , do 18 god. –max 4 sata.)
7. Vrijeme je ograničeno ali je isto tako predviđena i nadmoć jednoga igrača tako da meč može i ranije završiti ako je određen krajnji rezultat (u ovom slučaju tko prvi do 9 gemova) Tako da su neki mečevi zvršili i ranije, a to je ujedno dobro i radi nezanimljivosti takvoga meča i radi organizacije turnira)

Kod djevojčica je suvereno pobjedila CAFOLLA VALENTINA iz TK Sunny-Rovinj jer je imala sve četiri pobjede jedina koja joj je pružila malo jači otpor je bila ujedno i druga JAPUNDŽA TENA također iz TK Sunny – Rovinj.
Kod dječaka je bila još uvjerljivija nadmoć POGLAJEN NIKA iz TK Novigrada koji je sve svoje protivnike pobjedio prije isteka regularnog vremena od 35 minuta i to sa 9/0 sve. Drugi je bio PAVLOVIĆ PETAR iz TK Sunny - Rovinj
Na kraju natjecanja za prva dva mjesta podjeljeni su pehari a za 3-4 mjesto medalje.
Nadamo se da će iduće godine odaziv djece biti i veći .
Također vrlo velike pohvale trenerima Dropuljić Vlatku i Domitrović Srećku na njihovom trudu.
NEŠTO ZA RODITELJE malih tenisača:
- na ovakve turnire možete vašu dijecu dovesti bez obzira imate li trenera ili ne i jeste li u nekom klubu član  ili ne
- molimo sve roditelje da tijekom igre i dok se igra poen i kada je pauza ne razgovaraju sa djecom jer je to pravilima zabranjeno. Preporučam da se sve strpljivo zapisuje ili pamti pa nakon igre da se u miru popriča o svemu sa djetetom ili sa trenerom.
- pratite internetske stranice TSIŽ  www.teniski-savez-istre.hr

DJEČACI
POREDAK